הדרכת תזונה בחברות

עבודה בריאה בגוף בריא – הדרכה תזונתית במקומות עבודה

מה קורה אצלכם במשרד אחרי ארוחת הצהריים? יותר ויותר כוסות קפה מצטופפות על השולחנות? הפיהוקים מול מסכי המחשב מתרבים? התפוקה של העובדים יורדת?

הבריאות הפיזית והנפשית של האדם היא חלק בלתי נפרד מהצלחתו במקום העבודה. עובדים בריאים, נינוחים ורעננים ינצלו בצורה טובה יותר את יכולותיהם ויתרמו בצורה ניכרת להצלחת הארגון. 

אחת הדרכים לשמור על בריאותם התקינה היא תזונה – כלומר, לאפשר להם גישה לארוחות עשירות, מזינות ומשביעות, כאלה שאינן מכבידות על הגוף. 

עובדים רבים מבלים שעות ארוכות במקום עבודתם והמאכלים אליהם הם נחשפים בעבודה משפיעים בצורה ניכרת על רמת האנרגיות, על תחושת החיוניות ועל מצב בריאותם בטווח הקצר והארוך. 

אם יאכלו ארוחות מאוזנות וקלות, הם ירגישו ערניים ונמרצים יותר, המערכת החיסונית שלהם תתחזק, הגוף יתפקד בצורה תקינה וכתוצאה מכך יהיו בריאים יותר ויחסירו פחות ימי עבודה. 

אורח חיים בריא – בעבודה ובכלל…
במסגרת הדרכת תזונה לשפים וצוותיהם במקומות עבודה, אני חושפת בפניהם מגוון תחליפים בריאים ומנחה אותם לעקרונות בישול המבוססים על הקטנת כמויות השמן והסוכר, הפחתת הטיגון והגדלת השימוש ברכיבים טבעיים. 

כמו כן, אני מדגימה מתכונים שונים של תבשילים וקינוחים, ומעניקה טיפים לארוחות בריאות, יצירתיות וטעימות. ארוחות שמשפיעות לטובה על יכולת הריכוז, החשיבה ומצב הרוח. ארוחות שמונעות תחושת חולשה ותשישות.

הרעיון העיקרי הוא, לשלב נכון בין מרכיבי המנות ולהקפיד על מינונים ראויים של המרכיבים השונים. בעיקר נתמקד בארוחת הצהריים – ארוחת אמצע היום המשמעותית לאגירת כוחות להמשך יום העבודה. 

תזונה נכונה במקום העבודה מהווה מסר חשוב להקניית אורח חיים בריא, אימוץ הרגלים נכונים שימשיכו ללוות את העובדים גם בבתיהם, במהלך ארוחות משפחתיות ושעות הפנאי.

לחברות המעוניינות להעמיק את הידע בנושא תזונה בריאה לעובדים, ליצור שינוי משמעותי בחדר האוכל ואף להציע תפריטים חדשים, ניתן להזמין קורס בישול המורכב מהרצאה ומהדרכה מעשית במטבח. במהלך הקורס תינתן רשימת מתכונים מגוונת ויוענקו שלל עצות לניהול מטבח בריא.

לקבלת פרטים נוספים,
ז'אנה טבקול, תזונאית, מרצה ומאמנת לתזונה
נייד: 050-5515-999
אימייל: zhana.you@gmail.com