הדרכות תזונה

הדרכה תזונתית – לאכול טוב, להרגיש טוב

אם אתם מחויבים לשינוי אורח חייכם, מודעים לכך שהרגלי התזונה והאכילה שלכם מזיקים לגופכם ואתם מעוניינים במספר כלים וטיפים שיניעו אתכם קדימה, הדרכה תזונתית היא הפתרון המתאים לכם.

גם אם כבר שיניתם את התפריט היומי שלכם, ויתרתם על הרגלים מסוימים, ובכל זאת אינכם מרגישים שיפור משמעותי בהרגשה הפיזית, הדרכה מקצועית תאתר את מקור הבעיה ותסייע לכם להתגבר על הקשיים. לעיתים, המכשול טמון בשילובים מוטעים בין מרכיבי מזון או בשעות אכילה שאינן הולמות את דרישות הגוף.

להרגיש שבעים ולא "כבדים"
במהלך הדרכה תזונתית, אני מבקשת מלקוחותיי להכין יומן אכילה הסוקר את כל מה שהם צורכים במשך יומיים ובהמשך לכך, עורכת תשאול על סדר היום ועל רגישויותיהם השונות (אלרגיות לסוגי מזון למיניהם) – במידה ויש. 

יומן זה מאפשר לי לאתר דפוסי התנהגות, צריכה ותרבות אכילה ובהתאם לכך, לבחון את הכשלים התזונתיים. כשלים אלה עשויים לפגוע בתהליכים פיזיולוגיים שונים ולגרום, בין היתר, לתחושות של חולשה, גזים, הכבדה וחולי. 

בהדרכה יינתנו הסברים אודות האופן בו ניתן לתמוך בקלות בתפקוד תהליכים אלה וכן לשפר את תחושת החיוניות. המטרה היא: להגיע לתחושת שובע ולהישאר מלאי מרץ ואנרגיות לאורך היום.

להתאים את הטעם לצרכי הגוף
חשוב להבין, כי גם כשמדובר במרכיבי מזון בריאים, יש לדעת מהם השילובים האופטימאליים לגוף ולתפקודה של מערת העיכול, כיצד ניתן לסדר את הארוחות, מה מומלץ לכם לצרוך בבוקר, ממה כדאי להימנע בשעות הערב, עם מה אפשר לערבב את היוגורט, איזו תוספת מומלץ לשלב עם הבשר, איך לצמצם את כמויות הסוכר בעוגות וכדומה. 

הטיפים שתקבלו יאפשרו לכם לבצע שינויים קטנים – באופן הבישול ובדפוסי ההתנהגות – ולהשיג שיפור ניכר בהרגשה.

הדרכה תזונתית לאורח חיים בריא ניתנת, לרוב, באמצעות מפגש חד פעמי המתפרס על פני שעה. כמו כן, ניתן לבצע אותה גם באמצעות שיחה טלפונית או דרך סקייפ.

ייעוץ תזונתי המתפרס על שני מפגשים מומלץ לאנשים עם מגבלות בריאותיות, כגון סכרת או כולסטרול גבוה, אשר מעוניינים לשפר את איכות התזונה שלהם לצד נטילת תרופות. 

הייעוץ חושף בפניהם מגוון אפשרויות לצריכת תזונה בריאה ונכונה, המשפרות את תחזוקת הגוף ואף, עשויות להוביל לתוצאות טובות בבדיקת הדם הבאה.

לקבלת פרטים נוספים,
ז'אנה טבקול, הרבליסתית, מרצה ומאמנת לתזונה
נייד: 050-5515-999
אימייל: info@zhanna-y.com